OGŁOSZENIA 03 IV 2022 r.

 

 

 1. Dzisiejsza Niedziela jest 5 Niedzielą Wielkiego Postu. Od dziś rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny.

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne.       Nauki rekolekcyjne głosi ks. Henryk Iwański z parafii św. Jana Sarkandra w Bańgowie. Plan rekolekcji jest umieszczony z tyłu kościoła, na stronach int. parafii oraz w Gazetce Parafialnej. Zachęcamy Parafian do udziału w naszych Rekolekcjach Wielkopostnych.

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym. Kazania pasyjne w tym roku głosi ks. Rafał Lar z parafii Ducha św. w Siemianowicach – Bytkowie. Zalecki za ++ przy Drodze Krzyżowej można składać w zakrystii. Zachęcamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. niedziela 14.00-15.00, poniedziałek 16.30–17.00, piątek 16.30 -17.00

 

 1. W środę 6.IV o godz. 19.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii św. na spotkanie wraz z rodzicami.

 

 1. Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.  W przyszłą niedzielę także zbiórka na pomoc dla Aleppo w ramach programu pomocy Rodzina-Rodzinie. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary także te w formie przelewu bankowego.

 

 1. Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się w piątek 8.IV. Początek odwiedzin od godz. 8.00, chorych i starszych parafian prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

 1. Pomoc dla Ukrainy – szczegóły w Gazetce Parafialnej i na stronach int. naszej parafii.

 

 1. Również w tym roku chcemy się włączyć w akcję pomocy dla potrzebujących w naszym mieście. Akcję prowadzi Caritas przy parafii św. Krzyża w Siemianowicach. Zbierane są środki czystości, które można składać w zakrystii.

 

 1. Można składać ofiary na kwiaty do Bożego grobu. Z tyłu naszego kościoła jest umieszczona skarbonka. 

 

 1.  W sobotę 9.IV proszę o pomoc w przedświątecznym myciu kościoła.

 

 1. W zakrystii są do nabycia Paschaliki Wielkanocne duże w cenie  10 PLN, małe  w cenie 5 PLN. Jest to tradycyjna akcja Caritas Archidiecezji Katowickiej.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

Script logo