OGŁOSZENIA 02 VI 2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 9 niedzielą zwykłą w liturgii Kościoła. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

2. Wszystkim Parafianom za udział i przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała z całego serca dziękuję. Bardzo dziękuję również wszystkim za pomoc w sprzątaniu kościoła i obejścia przed uroczystościami Bożego Ciała.

3. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek i I piątek miesiąca.

4. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam po mszy św. na specjalne nabożeństwo z przebłaganiem i dziękczynieniem oraz aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

5. Odwiedziny starszych i chorych parafian odbędą się w pierwszy piątek miesiąca,

tj. 7.06.br. od godz. 8.oo. Prosimy o zgłaszanie chorych i starszych parafian w zakrystii.

1. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

2. W przyszłą niedzielę odbędzie się w kościele kalwaryjskim (Piekary Śląskie) Archidiecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących.

3. Za tydzień w katedrze odbędzie się pielgrzymka dzieci wczesno i pierwszokomunijnych.

4. Młodzież zapraszamy do udziału w 17 Pieszej Pielgrzymce Młodych na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę do końca czerwca. Szczegóły wydarzenia na stronie: www. mlodzidlamlodych.pl

5. Obchody liturgiczne tygodnia:

• poniedziałek - wspom. świętych męcz. Karola Lwangi i Tow.

• środa - wspom. św. Bonifacego, bpa i męcz.

• czwartek - wspom. dow. św. Norberta, bpa

• piątek - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

• sobota - wspom. Niepokalanego Serca NMP

• niedziela - 10 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

2. Proszę parafian o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w dniu 08.06. tj. sobota o godz. 9.00

3. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii. Prosimy o przyniesienie plansz z zebranymi obrazkami i podpisanymi z imienia i nazwiska do zakrystii.

Dla najlepszych przewidziana jest niespodzianka.

+ Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli

oraz błogosławionego nadchodzącego tygodnia+