OGŁOSZENIA 02 IV 2023 r.

1. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień w liturgii Kościoła.

1. Od dziś w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Nauki rekolekcyjne wygłosi o. Robert Grabka ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którego bardzo serdecznie witam w naszej Parafialnej Wspólnocie. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w naszych Rekolekcjach Wielkopostnych. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce, zamieszczony na stronie internetowej parafii oraz w naszej gazetce parafialnej. Zachęcamy także do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

1. Kolekta dzisiejszej  niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Natomiast we wtorek na zakończenie rekolekcji odbędzie się kolekta na cele wyznaczone przez ojca rekolekcjonistę. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w ostatnich w tym czasie Wielkiego Postu  Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym oraz Drodze Krzyżowej, tj. w Wielki Piątek o godz. 17.00. Zalecki za zmarłych przy Drodze Krzyżowej można składać w zakrystii. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. od godz. 14.00-15.00.

1. Zapraszam do udziału w ceremoniach TRIDUUM PASCHALNEGO od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty. W tych dniach chcemy głębiej przeżywać tajemnicę naszego zbawienia.

1. Okazja do spowiedzi św.: Wielki Czwartek od 16.00-17.00 oraz po ceremoniach
    do godz. 21.oo ( o pełnej godzinie), w Wielki Piątek od 16.00-17.00 po ceremoniach do 21.00 ( o pełnej godzinie), w Wielką Sobotę od godz. 9.00-11.00 oraz od 16.00-17.00. W czasie Świąt Wielkanocnych nie będzie okazji do spowiedzi św.

1. W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy wiernych do zachowania postu także w Wielka Sobotę aż do Mszy św. Wigilii Paschalnej.

1. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę 8.04. o godz. 11.00, 13.00 i 15.30.

1. Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę 9.04. o godz. 6.00 – serdecznie zapraszamy. Zapraszam panów do niesienia baldachimu oraz symboli wielkanocnych.

1. Serdeczne Bóg zapłać Wszystkim za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i porządkowaniu obejścia. Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz ofiarowane kwiaty. W zakrystii są jeszcze do nabycia Paschaliki Wielkanocne Caritas.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

1. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

+ Wszystkim parafianom życzymy owocnych rekolekcji

i duchowych przeżyć Wielkiego Tygodnia +