OGŁOSZENIA 01 X 2023 r.

1. Dziś rozpoczynamy październik. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa różańcowe. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie formy umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa. W naszym kościele różaniec odprawiany będzie w: poniedziałek, środa, piątek o godz.17.30, wtorek, czwartek, sobota o godz.7.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Zachęcamy do udziału
w nabożeństwach. W przyszłą niedzielę, tj. 8.10 br. zapraszamy na różaniec w plenerze – przy kapliczce św. Izydora. W razie niepogody zapraszam do kościoła. W niedzielę, 8.10 br., o godz. 7.30 zapraszam na msze św. sprawowaną w intencji śp. ks. prob. kanonika Wilhelma Kopca z okazji 25 rocz. Jego śmierci.

2. Kolekta dzisiejsza jest na potrzeby WŚSD w Katowicach.
Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

3. Jutro, tj. w poniedziałek zapraszam rodziców dzieci komunijnych wraz z dziećmi na mszę św. i nabożeństwo o godz. 17.00, w czasie, którego zostaną poświęcone im różańce.

4. Dziękuję za pomoc w zamontowaniu na cmentarzu tablicy informacyjnej z planem cmentarza i jego regulaminem oraz specjalnym kodem dostępu „queer” za pomocą, którego będzie można odnaleźć miejsce grobowe w aplikacji internetowej, w swoim smartfonie. W kancelarii parafialnej po każdej mszy św. będą przyjmowane opłaty za miejsca grobowe. Wszystkim, którzy już dokonali wpłat dziękuję.

5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych i starszych parafian, których proszę zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii. Początek odwiedzin o godz. 8.00.  Przed mszą św. wieczorną, o godz. 16.30 zapraszam dzieci do spowiedzi św. W pierwszą sobotę zapraszam wszystkich czcicieli MB do udziału w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP i do wspólnego odmówienia różańca.

6. Zachęcam do zamawiania mszy św. na ten rok. Można to uczynić
w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Od poniedziałku, 9.10 br.  istnieje możliwość rezerwacji mszy św. na nowy rok 2024.

7. Bardzo proszę panie o pomoc w sprzątaniu kościoła i obejścia wokół niego, w sobotę tj. 7.10. br.  po mszy św. Za wszelką pomoc dziękuję.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

9.  Dzieci zapraszamy do zakrystii po odbiór obrazków.

+ Wszystkim parafianom życzymy dobrego
i błogosławionego tygodnia +