Ogłoszenia 01 VIII 2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 18 niedzielą zwykłą w roku liturgicznym Kościoła. Dziś rozpoczyna się sierpień, miesiąc w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Z tyłu kościoła znajduje się Księga Trzeźwości zachęcamy parafian do postanowień abstynenckich i wpisania się do naszej księgi parafialnej.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wydział Teologiczny. Kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii. Dzisiaj także po Mszy św. zbiórka pomoc poszkodowanym w wyniku powodzi i nawałnic, które ostatnio nawiedziły nasz kraj i Europę. W przyszłą niedzielę zbiórka na pomoc dla Aleppo w ramach programu pomocy Rodzina-Rodzinie. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb i złożone ofiary także te w formie przelewu bankowego.

1. Odwiedziny chorych i starszych parafian przez uroczystościami odpustowymi odbędą się w piątek 13.VIII Chorych i starszych parafian prosimy zgłaszać w zakrystii.

1. W najbliższa sobota 7.VIII to I-sza sobota miesiąca. Zapraszam parafian o godz. 7.15 na nabożeństwo ku czci Niepokalanemu Sercu NMP.

1. Zbliża się uroczystość odpustowa w naszej parafii, która przypada w niedzielę 15.VIII. Już dzisiaj serdecznie zapraszam parafian i gości do udziału w naszych uroczystościach odpustowych. Zapraszam panie w strojach regionalnych oraz panów do niesienia baldachimu. W sobotę 7.VIII bardzo proszę o pomoc przy myciu naszego kościoła przed odpustem.

1. Z tyłu kościoła znajduje się skarbona na kwiaty do dekoracji kościoła przed uroczystościami odpustowymi. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.

1. Obchody liturgiczne tygodnia:

• poniedziałek – wspom. dow. św. Euzebiusza z Vercelli, bpa,

– wspom. dow. św. Piotra Juliana Eymarda, prezb.

• środa – Wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, prezb.

• czwartek – wspom. dow. rocznicy poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP

• piątek – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

• sobota – wspom. dow. świętych męcz. Sykstusa II, pap. i Towarzyszy

– wspom. dow. św. Kajetana, prezb.

• niedziela – 19 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać Panom za wszystkie wykonane prace wokół naszego kościoła oraz pomoc przy remoncie okien w naszym kościele.

1. Nasza parafia przygotowuje się do Misji św., które odbędą się we wrześniu bieżącego roku. Misje św. poprowadzą OO. Oblaci. Polecamy modlitwie parafian ten czas Misji św. w naszej parafii.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

+ Wszystkim parafianom życzymy spokojnej

niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia +