OGŁOSZEMIA 26 XII 2021 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to ustanowiony przez Komisję Episkopatu Polski dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin. Jest to także patronalne święto Domowego Kościoła.

1. Zgodnie z tradycją w poniedziałek 27 grudnia, w święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, można pobłogosławić wino.

1. We wtorek 28.XII obchodzimy Święto Świętych Młodzianków. Zapraszamy wszystkie dzieci oraz matki w stanie błogosławionym na Mszę św. o godz. 9.00.

1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ, kolekta z 31.XI zostanie przeznaczona na remont krypty Archikatedry w Katowicach, kolekta z 1.I.22 na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Kolekta w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na potrzeby parafii. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. W piątek 31.XII zapraszam parafian o godz. 16.00 na Mszę św. dziękczynną i nabożeństwo na zakończenie Roku 2021. W Nowy Rok Msze św. jak w każdą niedzielę.

1. Zapraszam rodziny naszej parafii do indywidualnego błogosławieństwa po każdej Mszy św. od 26.XII do niedzieli 16.I.2022 Jeżeli zajdzie taka konieczność ten okres zostanie wydłużony. Poświęcenie wody w każdą niedzielę po Mszy św. Niech tak przeżyta kolęda zjednoczy i umocni błogosławieństwem Bożym nasze rodziny.

1.  Bóg zapłać za przygotowanie kościoła do uroczystości Bożego Narodzenia, za świąteczny wystrój kościoła, postawienie stajenki, ofiarowane choinki i kwiaty. Bóg zapłać za złożone życzenia i wszelkie dowody życzliwości oraz pamięci.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

+ Parafianom życzymy dużo zdrowia i błogosławieństwa

Bożego w nadchodzącym roku 2022 +