Ogłoszenie w z wiązku z Covid19

W związku z pogarszającą się sytuacja epidemiczna w naszym kraju ponawiam prośbę przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego w naszym kościele. Jednorazowo w kościele mogą przebywać 22 osoby.

Obowiązuje używanie maseczek Kościół jest regularnie myty i dezynfekowany. Bóg zapłać Paniom za tę troskę. Nadal aktualna jest dyspensa Arcybiskupa od niedzielnej Mszy Świętej.

Zachęcamy do korzystania z transmisji TV i radiowych, będziemy się tam starali także aby była możliwa transmisja mszy świętych i ceremonii liturgii Wielkiego Tygodnia z naszego kościoła. Bóg zapłać panom którzy się o to troszczą.

W niedzielę palmową poświęcenie palm na każdej mszy świętej.

Zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa Metropolity Katowickiego Wiktora Skworca w tym roku także nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny.

Zachęcamy aby podobnie jak w roku ubiegłym odmówić modlitwę przed śniadaniem wielkanocnym błogosławieństwem - tekst wywieszony jest w naszej stronie parafialnej.

Nie będzie także procesji rezurekcyjnej w pierwszy dzień Świąt. W zamian, podobnie jak w roku ubiegłym, udam się z Najświętszym Sakramentem na ulice naszej parafii.

W pierwsze Święto Wielkanocne msze święte w kościele o 7:30, 11:15 i dodatkowa msza święta o 15:00.

O godzinie 12:15 będzie możliwość przyjęcia komunii świętej przed kościołem.

W zamian podobnie jak w roku ubiegłym udam się z Najświętszym Sakramentem na ulicę naszej parafii w pierwsze Święto Wielkanocne msze święte w kościele 7:30 11:15 dodatkowa msza święta o 15:00 o godzinie 12:15 będzie możliwość przyjęcia Komunii Świętej przed kościołem.

Podobnie jak poprzednim razem podjeżdżamy rodzinami samochodem od ulicy Słonecznej i przez otwarte okno samochodu zostanie udzielona Komunia Święta.

Po udzielonej Komunii Św. udam się z Najświętszym Sakramentem na ulice naszej parafii.

Program liturgii wielkanocnej Wielkiego Tygodnia zostanie zamieszczony w ogłoszeniach parafialnych.

Jeśli będą nowe rozporządzenia, zostaną zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii.

Niech ten trudny czas będzie doświadczeniem obecności Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego wśród nas!