OGŁOSZENIA 3.V.2020 r.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to szczególny dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Przez cały tydzień modlimy się o powołania do służby Bożej.

1. Zachęcamy parafian do korzystania z TV, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w domach w intencji ofiar epidemii, służb ratunkowych i medycznych oraz o ustanie epidemii. Codziennie o godz. 20.30 Kościół w Polsce modli się w tych intencjach różaniec. O godz. 20.15 dzwony kościelne będą nam przypominały o tej modlitwie. W tym szczególnym czasie bądźmy wspólnotą zgromadzoną na wspólnej modlitwie. Pełny tekst zarządzenia Arcybiskupa Metropolity Katowickiego znajduje się na stronie internetowej parafii. Niech te trudne chwile łączy nas wspólna modlitwa także przez udział w transmisjach TV, radiowych i poprzez Internet.

1. W związku rozporządzeniami rządu i ks. Abp Metropolity Katowickiego Wiktora Skworca w naszym kościele może przebywać jednocześnie 40 osób. Msze św. są odprawiane z udziałem wiernych. Na stronie internetowej naszej parafii znajduje się optymalny plan rozmieszczenia wiernych w naszym kościele dotyczy to Mszy  św. w niedzielę, aby zachować bezpieczne odstępy. W niedzielę Msza św. o godz. 11.15 jest transmitowana przez Internet na stronie naszej Parafii. Po Mszy św. o godz. 12.30 i 13.00 w kościele możliwość przyjęcia Komunii św. dla osób, które uczestniczyły w niedzielnej Mszy św. transmitowanej przez TV, Radio i Internet.

1. Na stronie internetowej naszej parafii jest umieszczony Akt Zawierzenia Polski N.S.PJ i M.B Królowej Polski oraz komunikat rady stałej KEP a także apel Apa Metropolity Katowickiego Wiktora Skworca z okazji św. Józefa Robotnika.

1.  W poniedziałek, środę i czwartek w naszym kościele po Mszy św. o godz. 17.00 a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu z litanią do Matki Bożej. W niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30. W niedzielę nie będzie nabożeństwa o godz. 15.00.

1. Kolekta dzisiejsza i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary, także te złożone w formie przelewu bankowego. Numer parafialnego konta bankowego znajduje się na naszej stronie internetowej i w Gazetce Parafialnej.

1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego   Gościa i Gazetki Parafialnej.

Niech Maryja Królowa Polski oręduje za nami i wyprasza potrzebne łaski dla nas w tym trudnym czasie.