OGŁOSZENIA 29.III.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 5 tydzień Wielkiego Postu.

1. Zgodnie z zarządzeniem Arcybiskupa Metropolity Katowickiego Wiktora Skworca z dn. 25.III.2020 w kościele odprawiane są jedynie Msze św. bez udziału wiernych aż do odwołania ( dotyczy to także uroczystości Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku, Wielkiej Soboty i Świąt Wielkanocnych).

1. Zachęcamy parafian do korzystania z TV, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w domach w intencji ofiar epidemii, służb ratunkowych i medycznych oraz o ustanie epidemii. Codziennie o godz. 20.30 Kościół w Polsce modli się w tych intencjach różaniec. O godz. 20.15 dzwony kościelne będą nam przypominały o tej modlitwie. W tym szczególnym czasie bądźmy wspólnotą zgromadzoną na wspólnej modlitwie. Pełny tekst zarządzenia Arcybiskupa Metropolity Katowickiego znajduje się na stronie internetowej parafii.

1. Nie zmienił się porządek odprawiania Mszy św. w naszym kościele. Wszystkie zamówione intencje mszalne są odprawiane w ustalonym terminie.

1. W wyniku zaistniałej sytuacji wielkanocne odwiedziny chorych zostaną przełożone na termin późniejszy – w okresie wielkanocnym.

1. Nie odbędzie się również święcenie palm i pokarmów na stół wielkanocny.

1. W kościele są dostępne Paschaliki Wielkanocne Caritas oraz  Gazetka Parafilana.

1. Wszystkie aktualne zmiany na bieżąco można znaleźć na stronie internetowej parafii.

Niech ten czas niełatwych wydarzeń jednoczy nas wokół Maryi Wniebowziętej na wspólnej modlitwie.