OGŁOSZENIA 26.IV.2020 r.

1. Dziś w 3 Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu.

Również dzisiaj rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

1. Zachęcamy parafian do korzystania z TV, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w domach w intencji ofiar epidemii, służb ratunkowych i medycznych oraz o ustanie epidemii. Codziennie o godz. 20.30 Kościół w Polsce modli się w tych intencjach różaniec. O godz. 20.15 dzwony kościelne będą nam przypominały o tej modlitwie. W tym szczególnym czasie bądźmy wspólnotą zgromadzoną na wspólnej modlitwie. Pełny tekst zarządzenia Arcybiskupa Metropolity Katowickiego znajduje się na stronie internetowej parafii. Niech te trudne chwile łączy nas wspólna modlitwa także przez udział w transmisjach TV, radiowych i poprzez Internet.

1. W związku z nowymi rozporządzeniami rządu i ks.Abp Metropolity Katowickiego Wiktora Skworca w naszym kościele może przebywać jednocześnie 40 osób. Msze św. w tym tygodniu są odprawiane z udziałem wiernych. Na stronie internetowej naszej parafii został podany optymalny plan rozmieszczenia wiernych w naszym kościele dotyczy to Mszy  św. w niedzielę, aby zachować bezpieczne odstępy. W niedzielę Msza św. o godz. 11.15 jest transmitowana przez Internet na stronie naszej Parafii. Po Mszy św. o godz. 12.30 i 13.00 w kościele możliwość przyjęcia Komunii św. dla osób, które uczestniczyły w niedzielnej Mszy św. transmitowanej przez TV, Radio i Internet.

1.  W związku z zarządzeniem Komisji Episkopatu Polski uroczystości MB Królowej Polski Została przeniesiona z 3 maja na sobotę 2.V.

1.  W nadchodzącym tygodniu i przez cały miesiąc maj przed każdą Mszą św. poranną i po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. W sobotę o godz. 7.10, niedziela po Mszy św. o godz. 7.30.

1. Kolekta dzisiejsza i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary i te złożone w formie przelewu bankowego. Aktualnie mamy do opłacenia rachunki za gaz i energię elektryczną z miesięcy luty-marzec 2020 w wysokości 4 tyś.

1. W niedzielę 3.V. na Mszy św. o godz. 11.15 nastąpi poświęcenie obrazu Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Bóg zapłać ofiarodawcy tego obrazu.

1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego   Gościa i Gazetki Parafialnej.

Niech Chrystus Zmartwychwstały wypełnia nasze życie swoim pokojem w tym czasie trudnych doświadczeń.