OGŁOSZENIA 24.XI.2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna ostatni tydzień zwykły w roku liturgicznym kościoła.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, z tej okazji odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można dzisiaj zyskać odpust zupełny. Dzisiaj również odpust w katowickiej katedrze.

1. W najbliższą niedzielę przypada I Niedziela Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji. Zachęcamy parafian do przygotowania symboli adwentowych.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Przeznaczona będzie na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego. Po Mszy św. zbiórka na termomodernizację okien w naszym kościele. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb i wszelkie złożone ofiary.

1. W zeszłą niedzielę ogłosiliśmy propozycje aby utworzyć w naszej parafii Różę Żywego Różańca. Róża Różańcowa tworzy 20 osób, każda z nich zobowiązuje się codziennie do odmawiania 1 tajemnicy ( 1 dziesiątki ) różańcowej. W ten sposób cała Róża Różańcowa codziennie odmawia cały różaniec. Zapraszam chętnych po Mszy św. do zakrystii. Regulamin Żywego Różańca w Gazetce Parafialnej.

1. Już dziś zachęcamy do udziału w tegorocznych roratach. W naszej parafii Msze św. roratnie od 2.XII w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam.

1. Bóg zapłać panom za wykonane prace na probostwie.

1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego   Gościa i Gazetki Parafialnej.