OGŁOSZENIA 24 IV 2022 r.

1. Dziś, w 2 Niedzielę Wielkanocną, oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu.

Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

1. Jutro w poniedziałek 25.IV obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty. Po Mszy św. będziemy modlić się o urodzaje.

1. W środę 27.IV o godz. 17.30 zapraszam uczniów kl. VIII na spotkanie przed bierzmowaniem. Przynosimy ze sobą indeksy.

1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Caritas archidiecezji Katowickiej, kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.   Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. W przyszłą niedzielę dzieci naszej parafii przystąpią do I-szej Komunii św. Polecamy modlitwie parafian dzieci i ich rodziny, aby ten dzień był dla nich głębokim i wyjątkowym przeżyciem.

1. Pomoc dla Ukrainy – szczegóły w Gazetce Parafialnej i na stronach int. naszej parafii. Pomoc dla Ukrainy – Caritas Polska nadal organizuje pomoc dla Ukrainy. W związku z zaistniałą sytuacją w Ukrainie chcemy włączyć się w pomoc dla jej mieszkańców. Caritas Polska proponuje następujące formy pomocy:

Pomoc finansową - dowolne wpłaty na pomoc dla Ukrainy, które można dokonywać na konto Caritasu. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem UKRAINA.

Pomoc rzeczową – program Paczka dla Ukrainy: przygotowanie paczki według wskazówek dotyczących liczby i rodzaju opakowań konkretnych produktów, które pozwolą  na zapewnienie podstawowego zaopatrzenia dla kilkuosobowej rodziny.

Zapewnienie opieki uchodźcom: Caritas zwraca się z prośbą, aby zgłosiły się osoby mogące czasowo przyjąć rodziny, które w związku z zaistniałą sytuacją opuszczają Ukrainę i przybywają do Polski. Szczegóły jak możemy włączyć się w tą pomoc znajdują się na stronach internetowych naszej parafii i stronach Caritas Polska.

1. Obchody liturgiczne tygodnia:

• poniedziałek - ŚWIĘTO ŚW. MARKA, EWANGELISTY

• wtorek - UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, głównego patrona Polski

• czwartek - wspom. dow. św. Piotra Chanela, prezb. i męcz., wspom. dow. św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, prezb.

• piątek - ŚWIĘTO ŚW. KATARZYNY SIENEŃSKIEJ, dz. i dK, patronki Europy

• sobota - wspom. dow. św. Piusa V, pap.

• niedziela - 3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

+ Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego nadchodzącego tygodnia +