OGŁOSZENIA 20.XII.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest IV Niedzielą Adwentu.

1. Jutro w poniedziałek 21.XII zapraszam uczniów kl. VI, VII i VIII o godz. 16.30 do spowiedzi św. a o godz. 17.00 msza św.

1. Zapraszam do skorzystania z przedświątecznej spowiedzi św.: okazja do spowiedzi codziennie przed każdą mszą św., w wtorek 22.XII od godz. 17.00 – 18.00, a w wigilię Bożego Narodzenia 24.XII od godz. 9.00 – 11.00 i od 14.00 – 16.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w poniedziałek i we wtorek w podanych godzinach. Przygotujmy w naszych sercach miejsce dla przychodzącego Boga.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Kolekta pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia

Kolekta II dnia Świąt Bożego Narodzenia jest przeznaczona na Wydział Teologiczny

Kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a po mszach św. zbiórka na termomodernizację okien w naszym kościele.

Bóg zapłać za złożone ofiary także te w formie przelewu bankowego.

1. W związku z ograniczoną możliwością udziału we mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele do 36 osób. W I -szy dzień Świąt Bożego Narodzenia zostaną odprawione 3 msze św. o godz. 7.30, 9.20 i 11.15. Mam nadzieję, że będzie możliwy przekaz internetowy pasterki z naszego kościoła oraz mszy św. o godz. 11.15 w I-szy i II dzień Świąt Bożego Narodzenia. Jednocześnie przypominamy, że nadal jest aktualna dyspensa arcybiskupa Metropolity Katowickiego od obowiązku udziału w mszach św. w niedziele i święta. Serdecznie zapraszamy w I -szy dzień Świąt Bożego Narodzenia na uroczyste nieszpory kolędowe o godz. 15.00.

1. Również w I-szy dzień Świąt 25.XII o godz. 19.00 odbędzie się premierowy koncert Betlejem w Polsce pt. "Pomoc z Nieba". Koncert jest połączony z akcją „Ambasador Miłosierdzia” więcej szczegółów na stronie www.betlejemwposce.pl. W zakrystii można odebrać torby potrzebne do tej akcji.

1. W zakrystii do nabycia świece „ Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” duże w cenie 10 zł, małe 5 zł. W zakrystii są również do nabycia opłatki na stół wigilijny.

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za włączenie się do akcji zbiórki żywności organizowanej przez Caritas działającego przy parafii św. Krzyża w Siemianowicach Śląskich.

1. Serdecznie Bóg zapłać Paniom za mycie i dezynfekcję kościoła, a Panom za prace wykonane przy naszym kościele.

1. W tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin kolędowych. Więcej szczegółów zostanie ogłoszonych w przyszłą niedzielę. W przyszłą niedzielę nastąpi poświęcenie wody. Proszę o przyniesienie wody do poświęcenia aby pokropić nią swój dom.

1. . Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.