OGŁOSZENIA 20 III 2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela  jest III niedzielą Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych : Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym. Kazania pasyjne w tym roku wygłosi ks. Rafał Lar z parafii Ducha św. w Siemianowicach – Bytkowie. Zalecki za ++ przy Drodze Krzyżowej można składać w zakrystii. Zachęcamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. niedziela 14.00-15.00, poniedziałek 16.30–17.00, piątek 16.30 -17.00

1. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 3 – 6 kwietnia 2022 roku

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii.  Dziś także po mszy św. zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Pomoc dla Ukrainy – Caritas Polska organizuje pomoc dla Ukrainy. W związku z zaistniałą sytuacją w Ukrainie chcemy włączyć się w pomoc dla jej mieszkańców. Caritas Polska proponuje następujące formy pomocy: Pomoc finansową - dowolne wpłaty na pomoc dla Ukrainy, które można dokonywać na konto Caritasu. Pomoc rzeczową – program Paczka dla Ukrainy: przygotowanie paczki według wskazówek dotyczących liczby i rodzaju opakowań konkretnych produktów, które pozwolą  na zapewnienie podstawowego zaopatrzenia dla kilkuosobowej rodziny na tydzień. Zapewnienie opieki uchodźcom: Caritas zwraca się z prośbą, aby zgłosiły się osoby mogące czasowo przyjąć rodziny, które w związku z zaistniałą sytuacją opuszczają Ukrainę i przybywają do Polski. Szczegóły jak możemy włączyć się w tą pomoc znajdują się na stronach internetowych naszej parafii i stronach Caritas Polska.

1. Także w tym roku chcemy się włączyć w akcję pomocy dla potrzebujących w naszym mieście. Akcję prowadzi Caritas przy parafii św. Krzyża w Siemianowicach. Zbierane są środki czystości, które można składać w zakrystii.

1. Można składać ofiary na kwiaty do Bożego grobu. Z tyłu naszego kościoła jest umieszczona skarbonka.

1. W zakrystii są do nabycia Paschaliki Wielkanocne duże w cenie  10 PLN,

małe w cenie 5 PLN. Jest to tradycyjna akcja Caritas Archidiecezji Katowickiej.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.