OGŁOSZENIA 16.VIII.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 20-tą niedzielą zwykłą w roku liturgicznym.

1. W dzisiejszą niedzielę przedstawicielki świata żeńskiego gromadzą się na Piekarskim Wzgórzu. Zachęcamy nasze Panie do włączenia się za pośrednictwem radia i telewizji we wspólne pielgrzymowanie do Piekar Śląskich. Uroczystości będą transmitowane przez TVP Katowice, Radio eM, Polskie Radio Katowice. Początek transmisji godz. 10.00.

1. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim parafianom i gościom, którzy przyłączyli się do uroczystości odpustowej w naszej parafii. Bóg zapłać za wystrój kościoła i ołtarza, Bóg zapłać paniom i panom za udział strojach regionalnych, Bóg zapłać za uporządkowanie terenu wokół kościoła. Bóg zapłać za uczestnictwo w Triduum Maryjnym, poprzez udział w tym Triduum mogliśmy czas naszego odpustu przeżyć szczególnie uroczyście.

1. Dzisiejsza kolekta i przyszłej niedzieli  jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary także te w formie przelewu bankowego.

1. Trwa miesiąc sierpień. Zachęcamy do trzeźwości i abstynencji. Z tyłu kościoła znajduje się Księga Trzeźwości zachęcamy parafian do postanowień abstynenckich i wpisania się do naszej księgi parafialnej.

1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ustania epidemii i w intencji naszej ojczyzny codziennie o godz. 20.30.

1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.