OGŁOSZENIA 16 X 2022 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski. Z tej okazji przed kościołami odbywa się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia.”

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na misje. Również w przyszłym tygodniu przed kościołem zbiórka specjalna na wywóz śmieci i opłatę za wodę na cmentarzu. Za Waszą ofiarność składam szczere i serdeczne Bóg zapłać.

3. W tym i w przyszłym roku chciałbym prosić parafian o pomoc w uporządkowaniu formalnych spraw naszego cmentarza. W związku z tym zostaną przygotowane specjalne kartki „dysponenta grobu” z prośbą o uzupełnienie danych właściciela grobu lub grobów i osób w nim pochowanych. Docelowo chciałbym uporządkować księgę cmentarną, a w przyszłości umieścić ją w systemie elektronicznym,  który w sposób łatwy i przejrzysty umożliwi przechowanie informacji oraz ułatwi odszukanie zainteresowanym danego grobu w specjalnym programie dotyczącym cmentarzy, podobnie jak ma to miejsce w innych parafiach i na cmentarzach naszego dekanatu.

4. We wtorek przypada święto św. Łukasza, patrona pracowników służby zdrowia.  Z tej okazji zachęcamy do modlitwy w intencji wszystkich pracowników służby zdrowia. Wszystkim pracownikom medycznym składamy najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy uznania i wdzięczności za pełną poświęceń pracę na rzecz drugiego człowieka.

5. Zapraszamy parafian do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. W naszym kościele różaniec: poniedziałek, środa, piątek o godz.17.30; wtorek, czwartek, sobota o godz.7.30, a w niedzielę o godz. 15.00.

6. W poniedziałek 24.10.br. odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania. Zapraszam na mszę św. oraz na modlitwę różańcową. Przypominam o obowiązku udziału w naszych spotkaniach i na różańcu.

7. Obchody liturgiczne tygodnia:

• poniedziałek - Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.

• wtorek - ŚWIĘTO ŚW. ŁUKASZA, EWANGELISTY

• sobota - Wspomnienie św. Jana Pawła II, pap.

• niedziela - 30 NIEDZIELA ZWYKŁA

8. Zapraszam do zamawiania intencji mszalnych na nowy rok 2023. Można to zrobić po mszy św. w zakrystii, albo w kancelarii parafialnej.

9. Wszystkich chętnych chłopców pragnących zostać ministrantami w naszym kościele proszę o zgłoszenie się w zakrystii.

10.  Za przygotowanie kościoła do świętowania niedzieli oraz za wykonane prace wokół naszego kościoła szczere Bóg zapłać. W przyszłą sobotę na godz. 9.00 zapraszam panie do sprzątania naszej świątyni. Zachęcam także do pomocy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i naszej młodzieży przygotowującej  się do bierzmowania. Warto pomagać.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej. Do nowego numeru GN dołączona jest płyta – Biblia audio – Księgi historyczne. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.

+ Wszystkim parafianom życzymy spokojnej

niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia +