OGŁOSZENIA 14 VIII 2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 20 niedzielą zwykłą w liturgii Kościoła. Dziś o 18.00 serdecznie zapraszamy parafian na Triduum Maryjne z poświęceniem ziół i kwiatów.

1. Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb oraz wszelkie złożone ofiary.

1. Jutro tj. w poniedziałek 15.08 obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jest to też uroczystość odpustowa w naszej parafii. O godz. 11.15 Uroczysta Suma Odpustowa, której przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. prałat Stanisław Noga. Msza św. będzie sprawowana w intencji parafian oraz kobiet i dziewcząt pielgrzymujących w tym roku do Piekar Śl. O godz. 15.30 zapraszam parafian na Uroczyste Nieszpory Odpustowe. Zapraszam Panie i Panów w strojach regionalnych do niesienia figur i baldachimu.

1. W przyszłą niedzielę 21.08 odbędzie się tradycyjna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śl. Z naszej parafii Panie wyruszą o godz. 5.40. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się w naszej Gazetce Parafialnej oraz w gablotce.

1.  Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie odpustu parafialnego. Bardzo dziękuję za prace wykonane wokół kościoła, za wszelkie ofiary złożone na kwiaty i przygotowanie dekoracji naszego kościoła przed odpustem, a także dziękuję za przyniesione kwiaty. Serdeczne Bóg zapłać.

1.  Obchody liturgiczne tygodnia :

• poniedziałek - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

• wtorek - wspom. dow. św. Stefana Węgierskiego, króla

•środa - UROCZYSTOŚĆ ŚW. JACKA, PREZBITERA, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej

• piątek - wspom. dow. św. Jana Eudesa, prezb.

• sobota - Wspomnienie św. Bernarda, opata i dK

• niedziela - 21 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

+ Z okazji przypadającego parafialnego odpustu  wszystkim parafianom oraz gościom życzymy radosnego świętowania życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia +