OGŁOSZENIA 14 V 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejsza niedziela jest 6 Niedzielą Wielkanocną. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Za tydzień kolekta  specjalna na opłatę rachunku za gaz i prąd.

1. W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Dni Krzyżowe również nawiązują do zbliżającej się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

1. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Celem nowenny jest, zgodnie z zasadami Kalendarza Rzymskiego, przygotowanie na przyjście Ducha Świętego. Do modlitwy błagalnej o łaski dla Kościoła - zwłaszcza o dar jedności, wprowadzamy rozważanie obietnic Zbawiciela związanych z zesłaniem Ducha Świętego.

1. Wszystkich Parafian  zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.
    W naszej parafii nabożeństwa w tygodniu o godz.17.30 w poniedziałek, środę i piątek, natomiast przed mszą św. poranną we wtorek i sobotę. W niedzielę i święta o godz. 15.00.

1. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek 12.05. i 19.05.,
    o godz.16.00, natomiast próba przed bierzmowaniem dla kandydatów do bierzmowania oraz ich świadków odbędzie się  w czwartek 25.05 o godz. 18.00. Obecność jest obowiązkowa.

1. W piątek, 19 maja, rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

1. W przyszłą niedzielę w katowickiej katedrze Msza święta w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa. Rozpoczyna ona Metropolitalne Święto Rodziny.

1.  Do końca przyszłego tygodnia musimy dostarczyć „ Deklaracje dysponenta grobu” dlatego proszę o przyniesienie wypełnionych deklaracji. Proszę również o pomoc w poinformowaniu lub kontakt osób, które nie zamieszkują w Przełajce o konieczności wypełnienia takiej deklaracji.

1. Siemianowickie Centrum Kultury zaprasza mieszkańców dzielnic Przełajka i Bańgów  zainteresowanych aktywnym uczestnictwem w kulturze na spotkanie, które odbędzie się dn. 17 maja (tj. w środę),  w naszej parafii o godz. 18.30, w salce w Kościele. Podczas spotkania chcemy porozmawiać o potrzebach kulturalnych oraz potencjałach mieszkańców, a także o konkursie na inicjatywy kulturalne, który zostanie ogłoszony w czerwcu. Na spotkanie nie trzeba się uprzednio zapisywać, ani w żaden sposób przygotowywać.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

1. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.

+ Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli

oraz błogosławionego i dobrego tygodnia +