OGŁOSZENIA 12.I.2020 r.

1. Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. W tym okresie wspominamy misterium Chrystusa w całej jego pełni.

1. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia.

1. Zachęcamy do nabożeństw przed Mszą św.

Wtorek 14.I o godz. 7.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem do św. Antoniego.

Środa 15.I – nowenna do Ducha św.

Piątek 17.I – koronka do Bożego miłosierdzia

Sobota 18.I – różaniec św.

Niedziela 19.I – godzinki o niepokalanym poczęciu NMP

1. W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Kolęda dodatkowa w sobotę 18.I i niedzielę 19.I od godz. 14.30.

1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a po Mszach św. zbiórka na Aleppo w ramach programu pomocy Rodzina – Rodzinie. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby archidiecezji. Przeznaczona jest na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Podobnie jak w latach ubiegłych parafia św. Jana Sarkandra w Bańgowie organizuje wyjazd w góry. Wyjazd w środę 15 i 22.I po porannej Mszy św. Koszt wyjazdu dla dzieci to 15,00 zł, dorośli 30,00 zł. Zapisy w zakrystii do Niedzieli 12.I i 19 I. Ilość miejsc ograniczona.

1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego   Gościa i Gazetki Parafialnej.