OGŁOSZENIA 10.V.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest V Niedzielą Wielkanocną. Dziś diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteriatu. Polecamy ich i ks. rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia prezbiteriatu odbędą się w sobotę 16 maja o godz. 10.00 w katowickiej Katedrze.

1. W związku rozporządzeniami rządu i ks. Abp Metropolity Katowickiego Wiktora Skworca w naszym kościele może przebywać jednocześnie 40 osób. Msze św. są odprawiane z udziałem wiernych. Na stronie internetowej naszej parafii znajduje się optymalny plan rozmieszczenia wiernych w naszym kościele dotyczy to Mszy  św. w niedzielę, aby zachować bezpieczne odstępy. W niedzielę Msza św. o godz. 11.15 jest transmitowana przez Internet na stronie naszej Parafii. Po Mszy św. o godz. 12.30 i 13.00 w kościele możliwość przyjęcia Komunii św. dla osób, które uczestniczyły w niedzielnej Mszy św. transmitowanej przez TV, Radio i Internet.

1.  Z powodu panującej epidemii tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Boskiej Piekarskiej nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Natomiast w ostatnią niedzielę maja ks. abp. Metropolita Katowicki odprawi w Bazylice Piekarskiej Mszę św. a homilię wygłosi ks. abp. Grzegorz Ryś, uroczystość będzie transmitowana przez telewizję.

1. Na stronie internetowej naszej parafii jest zamieszczony najnowszy komunikat ks. abp. Metropolity Katowickiego Wiktora Skworca. Prosimy o zapoznanie się z jego treścią.

1. Kolekta dzisiejsza i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary, także te złożone w formie przelewu bankowego. Numer parafialnego konta bankowego znajduje się na naszej stronie internetowej i w Gazetce Parafialnej.

1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego   Gościa i Gazetki Parafialnej.

Niech Maryja Królowa Polski i św. Jan Paweł II oraz święci i błogosławieni patronowie naszego narodu wspomagają nas w tym czasie trudnych doświadczeń.