OGŁOSZENIA 09 X 2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 28 niedzielą zwykłą w roku liturgicznym Kościoła. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

2. W przyszła niedzielę będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski.
    Z tej okazji też odbędzie się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

3. Z okazji XXII Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem: „Blask Prawdy”, stypendyści Fundacji KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zapraszają na koncert ku czci św. Jana Pawła II, który odbędzie się w sobotę 15 października o godzinie 16.00 w siemianowickim Parku Tradycji (ul. Orzeszkowej 12). Bezpłatne wejściówki można otrzymać w zakrystii.

4. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa różańcowe. Przypominam, że różaniec w naszym kościele odmawiamy: w poniedziałek, środa, piątek o godz.17.30, wtorek, czwartek, sobota o godz.7.30, a w niedzielę o godz. 15.00.

5. Serdecznie zapraszam 13.10.br tj. w czwartek o godz. 17.00 na nabożeństwo fatimskie połączone z modlitwą różańcową w intencji czcicieli MB Fatimskiej i ich rodzin. W tej samej intencji będzie  sprawowana msza św.

6. W piątek, 14 października, obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Zachęcamy do modlitwy w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów. Wszystkim nauczycielom życzymy wielu łask Bożych, zdrowia  oraz darów Ducha Świętego w ich pracy.

7. Obchody liturgiczne tygodnia:

• wtorek - wspom. dow. św. Jana XXIII, pap.

• środa - wspom. dow. bł. Jana Beyzyma, prezb.

• czwartek - Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.

• piątek - wspom. dow. św. Małgorzaty Marii Alacoque, dz., wspom. dow. św. Kaliksta I, pap. i męcz.

• sobota - Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dz. i dK

• niedziela - UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, głównej patronki Śląska

8. Zapraszam do zamawiania intencji mszalnych na nowy rok 2023. Można to zrobić po mszy św. w zakrystii, albo  w kancelarii parafialnej.

9. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kościoła do świętowania niedzieli szczere Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej. Zostały jeszcze Goście Ekstra poświęcone siostrze Faustynie. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii

+ Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli
i błogosławionego tygodnia +