OGŁOSZENIA 07 V 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest 5 Niedzielą Wielkanocną. Dziś diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecamy ich i ks. rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia prezbiteratu odbędą się w sobotę, 13 maja, o godz. 10.00 w Katedrze.

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Dzisiaj dzieci naszej Parafii przystąpią do I-szej Komunii św. Modlimy się za te dzieci i ich rodziny, aby ten dzień był dla nich głębokim i wyjątkowym przeżyciem.

1. Dziś o godz. 15.30  nabożeństwo dzieci  I –szo Komunijnych. Zapraszam dzieci I-szo Komunijne do uczestnictwa w Białym Tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu dzieci do I-szej  Komunii św. Pani  katechetce, rodzicom za włączenie się do przygotowań dzieci. Bóg zapłać za dar materialny dla parafii, który umożliwił zakupienie sedili (krzeseł do prezbiterium). Bóg zapłać za odświętny wystrój naszego kościoła.

1. Wszystkich Parafian  zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. W naszej parafii nabożeństwa w tygodniu o godz.17.30 w poniedziałek, środę i piątek, natomiast przed mszą św. poranną we wtorek i sobotę. W niedzielę i święta o godz. 15.00.

1. Bardzo serdecznie zapraszam w sobotę 13 maja po mszy św. porannej na pierwsze nabożeństwo fatimskie.

1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców odbędzie się jutro, tj. w poniedziałek 8.05 o godz. 18.00. Obecność jest obowiązkowa. Proszę zabrać indeksy.

1. Siemianowickie Centrum Kultury zaprasza mieszkańców dzielnic Przełajka i Bańgów  zainteresowanych aktywnym uczestnictwem w kulturze na spotkanie, które odbędzie się dn.17 maja (tj. w środę), w naszej parafii o godz. 18.30, w salce w kościele. Podczas spotkania chcemy porozmawiać o potrzebach kulturalnych oraz potencjałach mieszkańców, a także o konkursie na inicjatywy kulturalne, który zostanie ogłoszony w czerwcu. Na spotkanie nie trzeba się uprzednio zapisywać, ani w żaden sposób przygotowywać.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Gazetki Parafialnej.

1. Dzieci prosimy o odbiór obrazków niedzielnych w zakrystii.

+ Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli
oraz błogosławionego i dobrego tygodnia +