OGŁOSZENIA 05.IV.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień w liturgii Kościoła.

Nie odbędzie się święcenie palm.

1. Zachęcamy parafian do korzystania z TV, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w domach w intencji ofiar epidemii, służb ratunkowych i medycznych oraz o ustanie epidemii. Codziennie o godz. 20.30 Kościół w Polsce modli się w tych intencjach różaniec. O godz. 20.15 dzwony kościelne będą nam przypominały o tej modlitwie. W tym szczególnym czasie bądźmy wspólnotą zgromadzoną na wspólnej modlitwie. Pełny tekst zarządzenia Arcybiskupa Metropolity Katowickiego znajduje się na stronie internetowej parafii.

1. Nie zmienił się porządek odprawiania Mszy św. w naszym kościele. Wszystkie zamówione intencje mszalne są odprawiane w ustalonym terminie.

1. Uroczystości w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę odbędą się bez udziału wiernych. W wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów na stół Wielkanocny. Na stronie internetowej naszej parafii znajduje się tekst do błogosławieństwa posiłku w Niedzielę Wielkanocną. W I święto – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie tradycyjnej procesji rezurekcyjnej o godz. 6.00. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30 i 11.15, a po Mszy św. o godz. 11.15 udam się z Najświętszym Sakramentem na ulice naszej parafii z błogosławieństwem.

1. W tych dniach kościół będzie dostępny do modlitwy indywidualnej.

1. Adoracji Krzyża św.  dokonujemy przez ukłon i modlitwę – bez ucałowania.

1. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa Metropolity Katowickiego nie będzie w tym roku Bożego Grobu, zastąpi go dekoracja.

1. Jeżeli parafia otrzyma nowe rozporządzenia to ukażą się one na stronie internetowej parafii.

1. Serdeczne Bóg zapłać Paniom za przedświąteczne mycie kościoła.

1. Odprawiłem nabożeństwa Drogi Krzyżowej w intencji ++zalecanych, którzy nie zostali wyczytani w zaleckach w kościele w czasie Drogi Krzyżowej. Msza św. za ++ zalecanych przy Drodze Krzyżowej zostanie odprawiona w terminie późniejszym.

1. Bóg zapłać za złożone ofiary w postaci przelewu na konto bankowe naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za pamięć także o potrzebach materialnych. Obecnie spodziewam się rachunku za energię elektryczną i gaz.

1. W kościele są dostępne Paschaliki Wielkanocne Caritas oraz  Gazetka Parafialna.

Niech te niełatwe doświadczenia, które przeżywamy jednoczą nas także wokół Jezusa Chrystusa i Jego krzyża.