OGŁOSZENIA 05 XII 2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest II-gą Niedzielą Adwentu.

1. Zapraszamy do udziału w roratach poniedziałek, środa, piątek o godz. 17.00. Radio eM prowadzi transmisje z rorat od pon. – pt. o godz. 18.45.

1. Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Dzisiaj także zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę zbiórka na pomoc dla Aleppo w ramach programu pomocy Rodzina-Rodzinie. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. We wtorek 7.XII o godz. 17.30 zapraszam uczniów kl.VIII na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

1. W związku z panującą sytuacją epidemiczną także w tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy całych ulic. W naszej parafii można się umówić na termin kolędy indywidualnej. Podobnie jak w roku ubiegłym zapraszam do indywidualnego błogosławieństwa całych rodzin w kościele po każdej Mszy św. Począwszy od II Święta Bożego Narodzenia. Zachęcam aby w każdym domu przygotować stół nakryty obrusem, krzyż świece i po powrocie z kościoła odśpiewać kolędę i wspólnie się pomodlić. Niech tak przeżyta kolęda zjednoczy i umocni nasze rodziny.

1. Również i w tym roku chcemy się włączyć w akcje Caritas przy parafii św. Krzyża w Siemianowicach Śląskich dla najbardziej potrzebujących pomocy z naszego miasta. Nasza parafia w ramach tej pomocy ma zebrać środki czystości. Akcja potrwa do 15.XII 21.

1.  Można zamawiać intencje mszalne na rok 2022.

1. W zakrystii są do nabycia świece „ Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” duże w cenie 10 zł, małe 5 zł. W zakrystii są również do nabycia opłatki na stół wigilijny.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.

+ Parafianom życzymy spokojnej niedzieli

oraz dobrego tygodnia  +