OGŁOSZENIA 02 X 2022 r.

1.     Dzisiejsza niedziela jest 27 niedzielą zwykłą w roku liturgicznym Kościoła. Podczas mszy św. sprawowanej o godz.11.15 dziękować będziemy za tegoroczne zbiory i modlić się za wszystkich ludzi pracujących na roli, aby nikomu nie zabrakło chleba i płodów ziemi.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary, kolektę specjalną oraz wpłaty na konto parafialne.

2. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa różańcowe. Różaniec
    w naszym kościele: poniedziałek, środa, piątek o godz.17.30, wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.30, a w niedzielę o godz. 15.00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach dzieci, młodzież oraz wszystkie nasze rodziny.

3. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. w naszej parafii odbędzie się jurto po mszy św. wieczornej i nabożeństwie różańcowym w kościele. Zapraszam również na to spotkanie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. z różańcami, które zostaną im poświęcone.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w I piątek tj. 07.10. od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Również w I piątek o godz. 16.30 zapraszam dzieci do spowiedzi św.

5. W sobotę 08.10 br., o godz. 8.00 zapraszam na msze św. sprawowaną za  śp. Ks. Kanonika Wilhelma Kopiec. To msza św. zamówiona od parafian.

6. Obchody liturgiczne tygodnia:

• wtorek - Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

• środa - Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dz.

• czwartek - wspom. dow. św. Brunona, prezb.

• piątek - Wspomnienie NMP Różańcowej

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za wszelkie wykonane prace w kościele i wokół niego, za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, a zwłaszcza za dary i plony na dzisiejsze dożynki.

2. Od przyszłej niedzieli zapraszam do zamawiania intencji mszalnych na nowy rok 2023. Można to zrobić po mszy św. w zakrystii, albo  w kancelarii parafialnej.

3. Z okazji XXII Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem: „Blask Prawdy”, stypendyści Fundacji KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zapraszają na koncert ku czci św. Jana Pawła II, który odbędzie się w sobotę 15 października o godzinie 16.00 w siemianowickim Parku Tradycji (ul. Orzeszkowej 12). W programie występ wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury im. Henryka Jordana w Siemianowicach, uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 im. Józefa Skrzeka w Siemianowicach Śląskich oraz Zespołu Trębaczy Szkoły Muzycznej w Żorach. Bezpłatne wejściówki można otrzymać w parafiach dekanatu siemianowickiego.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej. Dzieci prosimy o odbiór obrazków z niedzielnej mszy św. w zakrystii.

+ Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli
i błogosławionego tygodnia +