OGŁOSZENIA 01.XII.2019 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji. Zachęcamy parafian do przygotowania symboli adwentowych.

1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

1. Okazja do Spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży piątek od godz. 16.30. Serdecznie zapraszam.

1. Odwiedziny chorych w miesiącu grudniu odbędzie się w sobotę 21.XII od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

1. Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę po Mszy św. zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i wszelkie złożone ofiary.

1. Serdecznie zapraszam górników jak i emerytów górniczych wraz z rodzinami na Mszę św. barbórkową w środę o godz. 9.00

1. W niedzielę 8.XII przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. o godz. 11.15 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci, które przygotowują się do I-szej Komunii św. Z tej okazji również po Mszy św. o godz.7.30 będą poświęcone różańce dla utworzonej w naszej parafii Róży Różańcowej. Po Mszy św. zapraszam członków Róży Różańcowej na krótkie spotkanie do salki. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło modlitwy.

1. W gablotkach, Gazetce Parafialnej i na stronie internetowej został umieszczony plan kolędy na rok 2019/2020. Kolędę rozpoczynamy w piątek 27.XII. Proszę o zapoznanie się z planem w przypadku uwag proszę o kontakt z ks. proboszczem.

1. W zakrystii są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom o raz opłatki na stół wigilijny.

1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego   Gościa i Gazetki Parafialnej.