OGŁOSZENIA 01.XI.2020 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Ze względu na panującą pandemię oraz obostrzenia sanitarne nie odbędzie się dzisiaj Msza św. na cmentarzu o godz. 15.00. Zostanie ona odprawiona o godz. 11.15 w naszym kościele. 

 

 1. Przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Zmarłych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. W związku z  pandemią Covid-19 Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie. Dlatego mając na uwadze obecną sytuację zachęcamy wszystkich aby odwiedzić groby bliskich zmarłych w przeciągu całego miesiąca listopada. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwy w intencji Ojca Świętego, przystąpienie do spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawiedzenie cmentarza. 

 

 1. W pierwszym tygodniu listopada będziemy modlili się za zmarłych. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych. Podobnie jak w latach ubiegłych za ++ zalecanych zostanie odprawionych 10 Mszy św., część w kościele, a część odprawię prywatnie. Zapraszam na modlitwę za++ zalecanych w pierwszym tygodniu listopada pół godziny przed Mszą św. 

 

 1. W związku z sytuacją epidemiczną oraz obostrzeniami sanitarnymi w naszym koście może jednorazowo uczestniczyć we Mszy św. max. 50 osób. Dlatego ławki zostały odpowiednio oznakowane aby zachować bezpieczne odległości. 

 

 1. Na stronie internetowej naszej parafii został umieszczony komunikat w związku z ostatnim wydarzeniami w Polsce, w czasie których dochodziło do profanacji kościołów, zakłócania Mszy św. i nabożeństw. 

 

 1. Można zamawiać intencje Mszy św. na rok 2021.

 

 1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na renowację Katowickiej Katedry. W przyszłą niedzielę także zbiórka na Aleppo w ramach programu pomocy Rodzina – Rodzinie. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, także te w formie przelewu bankowego. 

 

 1. W nadchodzącym tygodniu przypada I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek 6.XI początek odwiedzin od godz. 8.00 chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. W przyszłą sobotę 07.IX zapraszam na nabożeństwo o godz. 7.15 ku czci Niepokalanego Serca NMP.

 

 1. W związku z zaostrzeniem sytuacji epidemicznej zostaje odwołane spotkanie dzieci I-szo Komunijnych, które zostało zaplanowane na 09.XI. Proszę rodziców dzieci I-szo Komunijnych aby zgłosili się po odbiór materiałów. 

 

 1. Jak co roku nasza parafia organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Taki sprzęt będzie można składać z tyłu naszego kościoła za zakrystią w czwartek 5.XI po południu oraz w piątek do godz. 8.30. 

 

 1. Serdecznie Bóg zapłać paniom za mycie i dezynfekcję kościoła oraz panom za prace wykonane przy kościele. 

 

 1. Zachęcamy parafian do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gazetki Parafialnej.Script logo