Felieton młodzieżowy 12.2015

 

 

Nie smakuje mi mleko z cukrem

 

Ksiądz poprosił mnie abym pisała na tej stronie jakieś myśli. A więc napisze o nas-młodzieży. Zapraszam do moich przemyśleń.

My czyli młodzież. Ludzie myślą, że uważamy się za najmądrzejszych na świecie, i rzeczywiście - w pewnym sensie tak jest. Zawsze wkurzały mnie starsze nastolatki na przystanku autobusowym, stojące w ciasnej grupce śmiejące się na całe gardło i przeklinające. No niestety tak już mamy, podobno to przemija po około 18 roku życia .Głupie. Ale chyba wszyscy zgodzą się ze mną kiedy powiem, że nie w każdej sytuacji tak jest. Czasami przecież płaczemy, na przykład wtedy kiedy mamy kłopoty, ze szkołą albo co gorsza z chłopakiem. Taak chłopcy. Niektóre naprawdę nie myślą o niczym innym tylko o tym aby mieć chłopaka. A potem są przez to kłopoty. Niestety.

Cieszymy się kiedy coś idzie po naszej myśli albo kiedy.....są święta . Chyba wszyscy kochają ten czas - czas radości i szczęścia. Wtedy nawet my zapominamy o głupich żartach i dajemy się ponieść magii świąt. Potrafimy być też dobrzy poza świętami. Pomagamy. Pocieszamy siebie nawzajem i potrafimy być wyrozumiałe. Bo naprawdę pod skorupą nastolatek które mają gdzieś rodziców-mamy serce .Więc podsumowując chyba nie jesteśmy aż takie złe, co?

I tak na koniec przypomniało mi się, że pewnie niektórzy zdziwili się gdy przeczytali ten tytuł- kiedy rozmawiałam z księdzem o tym by takowy tekst powstał powiedział właśnie ,,Nie smakuje mi mleko z cukrem" i tak mi to jakoś w pamięci zapadło. Tak więc życzę wszystkim wesołych Świąt Bożego Narodzenia :)

 

 Awa

 

 

 

 

Script logo